تناسب اندام و تغذیه, سبک زندگی

دمنوش های آرام بخش

در روزگار کنونی که زندگی افراد توام با انواع فشارهای روانی و استرس های مختلف است، کاهش این فشارهای روانی و ناراحتی های اعصاب یکی از خواسته های مهم افرادی است که دچار این مشکلات و معضلات هستند. از دوران قدیم تا کنون طب سنتی انواع روش ها را برای کاهش آلام و ناراحتی های روحی و روانی تجویز کرده است که در این میان یکی از موثرترین روش های تسکین اعصاب و روان ، استفاده از دمنوش های گیاهی آرام بخش نیوشا است. در این مقاله قصد آن را داریم تا بهترین دمنوش های آرام بخش را معرفی کنیم.

دمنوش آویشن نیوشا

دمنوش آویشن از جمله دمنوش های معروف است که هم به صورت برگ و هم به صورت پودر می توان آن را جوشانده و میل کرد. این گیاه طبیعت گرمی دارد و برای کسانی که دچار سرماخوردگی می شوند دارویی بسیار مفید و موثر است. البته این گیاه یک آرام بخش نیز به شمار می رود و افرادی که دچار تنش در اعصاب و روان خود هستند، داروی مفیدی به شمار می رود.

دمنوش گل محمدی نیوشا

گل محمدی درختچه ای است که غالبا پنج برگچه دندانه دار و سبز تیره دارد و ساقه های جوان آن خاردار است. گل های درختچه گل محمدی درشت بوده و رنگی متمایل به سرخ ارغوانی دارد و در اواخر بهار تا میانه های تابستان غنچه های آن باز شده و تبدیل به گل می شود. این دمنوش دارویی ضد افسردگی تلقی می شود و برای افرادی که دچار تنش در اعصاب هستند، به عنوان دارویی آرام بخش اعصاب تجویز می شود.

دمنوش عناب نیوشا

عناب گیاهی است که در مناطق گرمسیری رشد می کند و برگ های آن در زمستان ریخته می شود. میوه این گیاه که به شکل زیتون است در ابتدا سبز رنگ بوده و سپس به رنگ قرمز درمی آید و خواص دارویی و درمانی مفیدی دارد. این گیاه داروی آرام بخش محسوب می شود که برای رفع تنش ها و فشارهای روانی اثرات درمانی مفیدی دارد و به علت داشتن مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان پیر شدن پوست را نیز کند می کند.

دمنوش میوه گل نسترن نیوشا

میوه گل نسترن از جمله گیاهانی است که خواص درمانی و دارویی موثری در تسکین و آرام بخشی به اعصاب و روان دارد. طبیعت این گیاه خشک و معتدل بوده و در آن مقادیر بالایی از ویتامین ث موجود است. دمنوش میوه گل نسترن دارو و نوشیدنی بسیار مفیدی است که ویژگی های بسیار موثری در جهت اثرگذاری بر روان و اعصاب فرد و همچنین درمان افسردگی دارد.

دمنوش هل نیوشا

هل دانه ای خوشبو است که با طبیعت گرم و طعم خوشایندش از روزگار قدیم به عنوان یک طعم دهنده و خوشبوکننده در چای مورد استفاده قرار می گرفت. این دانه گیاهی علاوه بر طعم و عطر دلچسبی که دارد خواص دارویی و درمانی بسیاری در درمان انواع استرس ها و فشارهای روانی دارد. با مصرف این دمنوش می توان به میزان زیادی ناراحتی ها و فشارهای روانی و عصبی را کاهش داد و آن را تسکین نمود.

دمنوش چای زعفران نیوشا

زعفران گیاهی خوش رنگ و طعمی است که طبیعت آن گرم و خشک است. خواص درمانی این گیاه در درمان افسردگی، استرس و اضطراب معجزه گر است. افرادی که دچار مشکلات روانی و استرس های طولانی مدت هستند با مصرف مرتب دمنوش زعفران می توانند بر این مشکلات غلبه کنند.

دمنوش بابونه نیوشا

بابونه گیاهی است که طبیعت گرم و معتدل و گاهی نیز خشک دارد. این گیاه در درمان بیماری های اعصاب  و روان کاربرد زیادی دارد و به منظور کنترل استرس، اضطراب و تسکین آلام و ناراحتی های روانی توصیه می شود.

دمنوش چای گزنه نیوشا

برای تهیه دمنوش گزنه باید از برگ گزنه دو پایه استفاده کرد. این گیاه حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است که برای مبارزه با میکروب های عفونت زا بسیار مفید است. این گیاه به دلیل طبع گرم آن برای درمان ناراحتی های روحی و روانی و حل مشکلات عصبی تجویز می شود. هم چنین افرادی که دچار مشکل افسردگی هستند و در بیشتر مواقع احساس خستگی می کنند هم یک داروی فوق العاده موثر محسوب می شود.

دمنوش چای دارچین نیوشا

دارچین گیاهی خوش عطر و طعمی است که در میان مردم و خانواده ها محبوبیت زیادی دارد. دمنوش چای دارچین یک تسکین دهنده قوی اعصاب و روان است که خواص بی نظیر آن در درمان ناراحتی های روانی شامل استرس و افسردگی به اثبات رسیده است.

دمنوش بهار نارنج نیوشا

این گیاه طبیعت گرم و خشکی را دارد و با اثرگزاری بر روی اعصاب و سیستم عصبی سبب کاهش ناراحتی های عصبی و روانی می شود. این گیاه تاثیر مفیدی بر روی احساس غم و افسردگی نیز دارد و سبب می شود که این مشکلات در فرد برطرف شده و خلق و خوی او نیز بهتر شود.

مواردی که بیان شد مهم ترین دمنوش های آرامبخش از سری محصولات دمنوش نیوشا هستند که اثرات درمانی آن در افراد بسیاری مشاهده شده است. از این رو به افرادی که دچار مشکلات روحی، روانی و عصبی هستند توصیه می شود که برای رفع آن از دمنوش های معرفی شده استفاده کنند تا بر این مشکلات غلبه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *